0.1 C
Türkiye
Pazartesi, 26 Temmuz 2021
Ana Sayfa Finansal Teknoloji Citi, fintech pazarı kuruyor

Citi, fintech pazarı kuruyor

Citi, sekiz başlangıç ​​ve veri toplayıcı ile müşteri onaylı hesaplara veri erişim anlaşmaları imzalayarak üçüncü taraf fintech uygulamalarından oluşan bir pazar inşa ediyor.

Citi müşterilerine, API token tabanlı teknolojinin kullanımıyla, hesap bilgilerini finansal uygulamalar ve hizmetlerle paylaşma izni verilecek.

Citi’nin ABD Tüketici Bankası baş dijital sorumlusu Mike Naggar, “Citi olarak, müşterilerimize finansal verileri üzerinde seçim, kolaylık ve denetim sağlamaya inanıyoruz” diyor. “API’lerin kullanımı yoluyla, bu anlaşmalar, finansal verilerini üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetlerle paylaşmayı seçen Citi müşterileri için sorunsuz ve güvenli bir veri paylaşımı deneyimi sağlamaya yardımcı olacak.”

Veri paylaşım anlaşması kapsamındaki ilk şirketler arasında BillGO, eMoney, Envestnet Yodlee, Expensify, Finicity, Intuit, MX ve Xero yer alıyor.

Citi, fintech şirketleri, geliştiriciler ve tüketici markaları ile işbirliğini teşvik etmek için 2016 yılında küresel bir API Geliştirici Portalı başlatan ilk bankalar arasında yer aldı. API kataloğu şu anda 120’den fazla API’yi ve 16 pazarda binlerce kullanıcıyı barındırmaktadır.

KaynakCiti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En Popüler

Son Yorumlar