0.1 C
Türkiye
Pazartesi, 26 Temmuz 2021
Ana Sayfa Finansal Teknoloji Sber, çocuklar için uluslararası Yapay Zeka genç yarışması düzenliyor

Sber, çocuklar için uluslararası Yapay Zeka genç yarışması düzenliyor

2021 AI (Yapay Zeka) uluslararası genç yarışması, okul çocuklarının girişlerini kabul ediyor. Sber tarafından AI (Yapay Zeka) Alliance şirketleri ile ortaklaşa düzenlenmiştir.

Yarışma, yapay zekayı çocuklar ve gençler arasında popüler hale getirmenin yanı sıra dünya çapında olağanüstü yapay zeka yeteneklerine sahip çocukları dahil etme ve destekleme misyonuna sahip.

Yarışmacılar, Dünya algılama verilerinin analizi, EdTech, güvenlik, tavsiye hizmetleri, finans, robotik, insansız hava araçları, tıp vb. Dahil olmak üzere 10 alandan birinde yarışacak. Yarışmanın çevrimiçi aşaması önümüzdeki Ocak ayında başlayacak ve aşağıdakilerden oluşacak iki bölüm: ilk olarak, katılımcılar yarışma web sitesinde zorluklara girecekler, ardından genel bir çözüm önermelerini ve bireysel AI testleri yapmalarını gerektiren bir takım turuna katılacaklar. Yarışma boyunca ekiplere endüstri liderlerini temsil eden birinci sınıf uzmanlar eşlik edecek.

Herman Gref, CEO, İcra Kurulu Başkanı, Sberbank: “Bugünlerde çocuklar çok erken yaşlardan beri yeni teknolojiyle çevrili ve bu da onların yapay zeka gibi alanlarda hızla ustalaşmalarına olanak sağlıyor. Bazı ülkelerde bu eğitim anaokulunda ve okulda başlarken, Rusya’da bu uygulama hızla ivme kazanıyor. Araştırmalara göre, mesleklerinin yetkinliklerini veri bilimcileri gibi yapay zeka ile birleştirenler, 21. yüzyılın en çok avlanan uzmanları arasında olacak. AI Alliance ortakları olarak şirketlerimizin potansiyelini kullanmaya ve okullarda ve üniversitelerde öğrenciler, öğretmenleri ve danışmanları için daha fazla fırsat sağlamaya çalışmamızın nedenlerinden biri budur. Eminim ki çabalarımız Rusya’yı öngörülebilir gelecekte bir yapay zeka lideri haline getirecek ve yarışma katılımcıları en iyi kolejlere kaydolacak, kariyerlerini geliştirecek ve bu alanda büyük başarılar elde edecek. “

Yarışma herhangi bir ülkeden okul çocuklarına açıktır. En iyileri, Eylül 2021’de uluslararası yarışmanın finalinde Moskova’da buluşacak.

Hatırlatma

AI nedir?
Artificial Intelligence
Artificial Intelligence Ne demek?
Yapay Zeka

KaynakSber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En Popüler

Son Yorumlar