0.1 C
Türkiye
Pazar, 25 Temmuz 2021
Ana Sayfa Kripto Para Coinbase 43 Milyon Kullanıcısı ve Platform Varlıklarında 90 Milyar Dolar var

Coinbase 43 Milyon Kullanıcısı ve Platform Varlıklarında 90 Milyar Dolar var

Kripto para birimlerini satın almak ve satmak için en popüler ABD platformu olan Coinbase, 2020’de gelen sermaye patlaması yaşadığını ortaya çıkardı. Platformdaki varlıkları şu anda 90 milyar dolarda duruyor ve bir dalgayı serbest bırakan bir dizi yükseliş olayına dikkat çekiyor. Kurumsal benimseme.

San Francisco merkezli firma Kasım ayında, gözetim hizmetinin 14 milyar doları altı aydan kısa bir sürede biriktirilen 20 milyar dolarlık kripto parayı kontrol ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in yükselen ana akım kabulü, Coinbase’deki toplam hesap sayısını 100’den fazla ülkede 43 milyonun kuzeyine getirmesiyle sonuçlandı .

Mega kripto mekanı Coinbase 2020 incelemesinde şu anda dünyanın en büyük düzenlenmiş borsasını işlettiğini ve büyümeye devam ettiğini söyledi. Perakende ve kurumsal müşterilerini içeren bu dönüm noktası, 2020 ortalarında ortaya çıkardığı rakamdan 8 milyon arttı.

Ancak Coinbase, bazıları uykuda olabileceği için bu müşterilerin kaçının aktif kullanıcı olduğunu söylemedi.

Coinbase Halka Arz 28 Milyar Dolar Değerinde Olabilir

Coinbase’in kripto para birimi manzarasını incelemesi, 2020 yılında kurumsal müşterilerinden DeFi varlıklarına önemli bir yatırım görmediklerini belirtti. Seçilmiş bir risk sermayesi fonu ve aile ofisi grubunun dışında, kripto varlık sınıfının bu kısmı hala emekleme aşamasında. Borsa, ve öncelikle perakende odaklı kaldığını söyledi.

Coinbase geçtiğimiz günlerde, analistlerin 28 milyar dolar değerinde olabileceğini tahmin ettiği bir halka arz ile halka açılma planlarını doğrulayan bir taslak kayıt sundu.

Yaklaşık 500 çalışanı ve 35 milyona yakın kullanıcısı olan Coinbase, yönetmeliklere tam anlamıyla uyumlu, dünyanın en popüler tüketiciye dönük kripto para birimi platformlarından biridir.

Şimdiye kadar Coinbase toplamda 525,3 milyon dolar topladı. En son 300 milyon dolarlık fon toplama turu 2018’de gerçekleşti ve şu anda piyasa değerini 8 milyar dolara çıkardıktan sonra türünün en büyük dijital varlık sağlayıcısı statüsünü doğruladı.

Gelirleri hakkında kesin rakamlar olmamasına rağmen Coinbase, kullanıcıların uygulama aracılığıyla satın alıp satabilecekleri kripto para birimlerine olan ilgisi nedeniyle bir çatlama 2017 bildirmişti.

Kendisini ana akım kripto yatırımcıları için en güçlü rampalardan biri olarak konumlandıran Coinbase’in geliri 2016’da 16 milyon dolardan 2017’de 923 milyon dolara çıktı ve yılda 380 milyon dolar kar elde etti. Bununla birlikte, bazı tahminler, 2018’de yaklaşık 520 milyon dolar daha az gelir topladığını ve 2019’da 488 milyon dolarlık toplam ciro elde ettiğini gösteriyor.

KaynakCoinbase

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En Popüler

Son Yorumlar