0.1 C
Türkiye
Pazartesi, 26 Temmuz 2021
Ana Sayfa Kripto Para Huobi Vadeli İşlemleri 2020'de 2,3 Trilyon Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştığını Açıkladı

Huobi Vadeli İşlemleri 2020’de 2,3 Trilyon Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştığını Açıkladı

Huobi Group’un kripto türev piyasası Huobi Futures,  bugün 2020 yılında platformda toplam 2.3 trilyon dolardan fazla işlem yapıldığını söyledi.

Şirketin açıkladığı bilgilere göre, ticaret hacimleri bu yılın dördüncü çeyreğinde zirve yaptı ve günlük ortalama işlem hacmi 12,3 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, 2019’da günde 3 milyar dolardan daha az değiş tokuş edilen el karşısında% 402 arttı.

Huobi, Ekim ve Kasım aylarında madeni para marjlı vadeli işlem hacminde OKEx’ten daha iyi performans gösterdiğini ve toplam işlem hacminin sırasıyla 66,2 milyar dolar ve 124 milyar dolar olduğunu kaydetti.

Singapur merkezli borsa, 2020’nin ilk yarısında, Huobi’nin ETH işlem hacminde rakiplerinden daha iyi performans gösterdiğini ve OKEx’teki 49,3 milyar dolara karşı 120,2 milyar dolar gösterdiğini söyledi.

Coin-marjlı vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin ardından Huobi hacimleri, 45 gün içinde o zamanki en büyük jeton marjlı takas borsası olan BitMEX’i aştı. Yıllık ticaret hacmi 2020’de 785,5 milyar dolara ulaştı ve birçok DeFi jetonu dahil 57 ana para birimini kapsadı.

Büyük kripto para merkezlerinin çoğu, gözlerini piyasadaki BitMEX gibi popüler kripto türevleri tekliflerine dikiyor .

Huobi Agresif Bir Şekilde Genişliyor

Toplamda, kripto türevleri ticaret hacmindeki büyüme şimdi spot ticaretten daha hızlı. Veri  analiz şirketi CryptoCompare’e göre , kripto para birimi türevleri alım satım hacimleri Aralık ayında 1,43 trilyon dolara ulaştı. Bu, Kasım ayında 1.32 trilyon dolarlık bir önceki rekoru kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesiydi.

Londra merkezli  veri toplayıcı  , Aralık ayında aylık işlem hacmine göre en büyük türev borsasının toplam 451 milyar dolarlık işlem gören Binance olduğunu buldu. Binance izledi  OKEx türevlerinin ticareti hacmi 284 $ milyar% 22 kadar gitmek gördüm ve kimin hacmi o 269 $ milyar işlem gören aynı dönemde% 7,6 düştü Huobi tarafından. Bybit, türev hacminin% 18 artışla 133 milyar $ ‘a yükseldiğini gördü.

Türev alım satımındaki artışla birlikte Huobi Futures,  tüccarların aşırı piyasa oynaklığı gibi risklere karşı korunmalarına yardımcı olmak için bitcoin seçeneklerini tanıttı  . Dolar destekli stabilcoin ipinde kote edilen opsiyon ürününün piyasaya sürülmesi, bu yılın başlarında Huobi Futures’ın Perpetual Swap’larının hemen ardından geldi ve tüccarlara kripto piyasasında arbitraj ve riskten korunma riski oluşturmanın daha fazla yolunu sunmayı hedefliyor.

Huobi,   Malezya, Arjantin, Rusya, Kore de dahil olmak üzere dünyanın birçok başka yargı alanında ticaret hizmetlerine agresif bir şekilde  genişliyor ve Londra’da bir ofis kuruyor .

KaynakHuobi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En Popüler

Son Yorumlar